de STEM blijft altijd klinken

'Stemmen' die het waard zijn gehoord, gezien, beleefd en ondergaan te worden. Waar het gaat om het proces onderweg, het zijn, het gaan, het komen, ontmoetingen, verte. Zij is nooit af zoals ook de STEM altijd blijft klinken. 1m2 Podium is een 'vrij kader' mobiel in te zetten, experimenteel. Broedplaats voor [art]performance, woorden, geluid, kunst in andere uitdrukkingen, projecten, uitvoeringen in samenwerking met derden & waar 1m2 Uitgeverij in ruimere settingen ook vorm krijgt!

Dit is wat mij drijft

Als kunstenaar vind ik het belangrijk dat er ruimte en plekken in de meest ruime zin zijn voor experiment. Dit met de gedachte dat er nooit iets af is. Dat is wat mij drijft in mijn werk. Hieruit is het idee, het concept, van 1m2 ontstaan. Onafhankelijk, autonoom en mobiel. Waar literatuur, poëzie, geluid, kunst & performance bij elkaar komen.

Over het project 1m2 Podium

Een project dat bestaat uit meerdere, in de tijd gescheiden werken die steeds anders zijn, gerelateerd aan de plek, aan een locatie of geïnspireerd door een 'gedachte' en steeds op het autonome 1m2 Podium. De uitvoeringen vormen een in de loop van de tijd bewegende kunstwerken waar meerdere kunstenaars uit diverse complementaire disciplines op uitnodiging aan mee doen. Ik zelf ben de vormgever van dit concept en doe ook mee als performer en beeldend kunstenaar.

januari 16, 2026

Dichters bij 1m2 Podium ism IDFX tijdens Landelijke Poezieweek 2026


Dichters bij 1m2 Podium ism IDFX tijdens Landelijke Poëzieweek op zaterdag 31 januari 2026. 

Programmering van 17.u. tot 18.30 u. Inloop vanaf 16.u. - Nieuwe IDFX locatie Boschstraat 102 in Breda. Een project in samenwerking met Stichting Idee-fixe [www.ifdx.nl] .
Gratis entree!

Thema Landelijke Poëzieweek:  ‘metamorfose’.

Line-Up: Lea Theunissen, Carmen Verduyn, Rick Kewal, Peter Gielissen, Marijke Hooghwinkel, 

Over:

Carmen Verduyn is dichter en theatermaker uit Eindhoven. Ze maakt poëtische performances en experimentele teksten waarin taal niet alleen gelezen, maar vooral beleefd wordt. 
Haar werk beweegt tussen literatuur en podium, met aandacht voor wat vaak ongezegd blijft. Carmen creëert graag plekken waar makers en publiek elkaar echt kunnen ontmoeten—open, inclusief en nieuwsgierig. Ze werkt vanuit een liefde voor taal als gereedschap om te verbinden, te ontregelen en opnieuw te beginnen.

Carmen Verduyn

Lea Theunissen

Rick Kewal

Peter Gielissen

Marijke Hooghwinkel  is dichter/schrijver en beeldend kunstenaar. In mei 2023 kwam haar nieuwe dichtbundel uitgegeven door 1m2 Uitgeverij uit. Titel: ‘Spoel je ochtend je dag in’.
De weerslag van twee jaar ‘zijn’ in stilte. Deze gedichten vormen een samenspel, onderlinge klanken, ketsend, botsend, ordenend. De gehandschoende hand, het snijden in verten, ontstijgen van punten. Teksten waarin zij zichzelf ontleedt of toch niet?  “Zijn’ doorlopend in beweging. 

Marijke Hooghwinkel - initiator 1m2 Podium



Geen opmerkingen:

Een reactie posten